Co vlastně dělám?

Jak to vlastně začalo

Už v dětství jsem milovala dvě umělecké činnosti, kterými bylo psaní a výtvarné umění. Asi nemusím zmiňovat, jaké byly mé oblíbené předměty ve škole. Od svých osmi let jsem chodila do základní umělecké školy a některá moje díla byla vystavena v plzeňské galerii Paletka. V této době jsem vyhrála ocenění ve výtvarné soutěži „Alšova země“ organizovanou Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy v Praze. Od dvanácti let jsem se věnovala třem cizím jazykům: angličtině, němčině a francouzštině, ve škole jsem ovšem stále nejraději psala slohové práce a tvořila umělecká díla.

Studium grafiky

Po základní škole jsem šla studovat na Střední odbornou školu užitého umění, designu a obchodu, kde jsem studovala obor Propagační grafika. Na této škole jsem se naučila pracovat především s grafickými programy Adobe (Photoshop, InDesign, Illustrator, Premiere), programem Rhinoceros 3D pro tvorbu 3D grafiky, a také jsem si prošla průpravou základy fotografie, tedy focením se zrcadlovým fotoaparátem a následnou úpravou formátu RAW. Dnes pracuji především s programy Adobe PhotoshopLightroom a Illustrator.

Můj vztah k francouzštině

Jelikož jsem se nechtěla po škole vydat na dráhu umělce a mé ambice mě vedly k dalšímu vzdělání, rozhodla jsem na vysoké škole pokračovat ve studiu českého a francouzského jazyka a literatury. Vystudovala jsem tyto dva obory na Univerzitě Karlově v Praze, na Pedagogické fakultě, přičemž jsem jeden rok studovala na Université du Main ve Francii ve městě Le Mans. Dále jsem absolvovala ve Francii měsíční stáž ve měste Lyon v rámci rešerše k bakalářské práci. Mojí závěrečnou diplomovou práci jsem psala ve francouzském jazyce a pojednávala jsem o aktuálním didaktickém tématu, tedy o výuce francouzštiny na středních školách. Po absolvování VŠ se katedra francouzského jazyka a literatury rozhodla nominovat moji práci do celostátní soutěže francouzských diplomových prací Prix Gallica, kde jsem následně vyhrála třetí místo. Během studia jsem také absolvovala oficiální mezinárodní zkoušku z francouzského jazyka DALF, jejíž garantem kvality je Ministerstvo školství Francouzské republiky, a získala jsem jazykový certifikát na úrovni C1. 

Pracovní zkušenosti

Při škole jsem v Praze učila francouzštinu a angličtinu v jazykové škole a k tomu jsem učila francouzského rodilého mluvčího český jazyk. Poslední rok školy jsem nastoupila na plný úvazek do incomingové frankofonní cestovní kanceláře, kde jsem pracovala jako cestovní koordinátorka. Mou prací tedy byla především tvorba nabídek na míru pro cestovní kanceláře z Francie, Kanady a dalších frankofonních zemí. Aby taková nabídka klienta zaujala, musela především disponovat stručným a poutavým textem a také vizuálně atraktivním provedením. Další náplní mé práce byla realizace schválených nabídek založená na přímé komunikaci s dodavately.

Díky efektivní komunikaci jsem si získala důvěru stávajících klientů a na základě prezentace naší firmy na cestovním veletrhu v Paříži jsem si získala také důvěru klientů nových, čímž jsem na konci roku dosáhla největšího počtu realizovaných nabídek z celé kanceláře. Na základě mých výsledků mi byla nabídnuta pozice vedoucího. Tuto příležitost jsem ovšem odmítla, jelikož mým cílem bylo začít se živit jako freelancer a cestovat po světě.

Co nyní dělám?

V současnosti jsem spoluzakladatelem projektu Lowkosťák, jehož cílem je předávat čtenářům informace o levném cestování, přinášet užitečné tipy a rady na cestách a v neposlední řadě také poskytovat reálné ceny konkrétních destinací. Součástí tohoto projektu je webová stránka lowkostak.cz a instagramový účet lowkostak. Má práce na tomto projektu zpočátku spočívala především v tvorbě vizuálního stylu. Součástí vizuálního stylu je také logo, které bylo vytvořeno tak, aby korespondovalo s filosofií našeho projektu. Nyní je mojí hlavní náplní práce tvorba textů, které mají za cíl zaujmout čtenáře svou stručností, atraktivitou, transparentností a informativní hodnotou.

Dále spolupracuji s digitální agenturou WOI, pro kterou pracuji jako externí copywriter, grafický designer a občasný překladatel. S touto agenturou jsem navázala spolupráci po té, co jsem pro jejich webové stránky editovala některé texty.

Napsala jsem texty pro jazykovou agenturu PATI.CZ, dělám občasné korektury pro blog janbrunato.cz a vytvořila jsem design webové stránky pro internetovou cestovní agenturu ExoTravel

Navíc jsem si už před časem založila vlastní blog, který si sama spravuji a publikuji zde především cestovatelské články založené na vlastní zkušenosti a doplněné poutavými fotografiemi. Těmito články se především snažím vzít své čtenáře do míst, kde sami nikdy nebyli a chtěli by je se mnou prožít. Mimo blog aktivně používám instagram pod stejným názvem jako nese tento blog – Papapavlinka.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *